Pozor na virus! 


!!!!POZOR!!!!!

Poslední dobou nás poměrně slušně vytěžuje virus který se šíří pomocí přílohy mailu, který Vás vyzývá ke splacení pohledávky dle smlouvy která je přiložena v souboru jako příloha.
JE TO VIRUS A PŘÍLOHU NEOTVÍREJTE!!!!!!
Pokud se tak již stalo, navštivte servis a nechte si ho odebrat. Jen antivirus to nezvládne, je potřeba ruční zásah do registrů.


Přikládáme jeden z mnoha mailů, ať ho poznáte. Jména a čísla se mění, asi je generuje samotný virus:

Vážený zákazníku,

Jsme velmi rádi, že jste využívali produktu z naší banky.

Dovolujeme si Vás upozornit na dlužnou částku ve výši 9493.44 Kč,ke dni 26.05.2014 na osobním účtě #751972448565160 . Nabízíme Vám uhradit pohledávku v plné výši do 15.07.2014.

Dobrovolné uhrazení pohledávky a dodržení smlouvy #75253476113655989 umožňujeme Vám:

1) Dodržet pozitivní úvěrovou historii
2) Vyhnout se soudním sporům, placení poplatků a jiných soudních nákladů.

V případě prodlení úhrady pohledávky 9493.44 Kč v souladu s platnými právními předpisy, jsme oprávněni zahájit právní sankci na základě pohledávky.

Kopie smlouvy a platební údaje jsou připojeny k tomuto dopisu jako soubor "smlouva_75253476113655989.zip"

S pozdravem,
Vedoucí odboru vymáhání pohledávek
Adam Zilvar
+420 603 741 263Monitoring teploty 

 Pro všechny naše příznivce zde vyvěsíme postup, jak si doma diagnostikovat stav NTB či PC. Je to chvilka a může opravdu hodně pomoci.

V prvním kroku je nutno si stáhnout monitorovací program, který Vám změří teploty Vašeho hardware. Jedním ze slušných je Speccy a lze ho stáhnout na na tomto linku. Je bezpečný a viru prostý: 

https://www.piriform.com/speccy

Instalace je jednoduchá, rychlá a nepotřebuje komentáře.

Pomocí prográmku si zmonitorujte teploty na jednotlivých součástkách - CPU, bridge (motherboard), HDD, grafická karta. Každý typ NTB to má trochu jiné a někdy si program prohodí pojmenování. To ovšem není důležité. Monitorujte i při zátěži, jako je hraní hry, či dlouhé kopírování souborů. Pak budete vědět, zda chladící systém zvládá extrémní situace a bezpečně vyvede teplo mimo NTB i při zátěži. 

A teď to podstatné - pokud se Vám teploty HDD ocitnou kolem 50°C a některá teplota na chipu se bude blížit k 70°C, pak je nejvyšší čas něco dělat. 

Rozumná teplota HDD je do 45°C. U CPU a chipové sady (motherboard) je dobré udržet teplotu pod 60°C i v zátěži. Tím netvrdíme, že je to pravidlo a musí to tak být vždy. Je to optimální. Existují specifika, kdy se nám nepodařilo uchladit kombinaci chipu a chlazení a dostat teplotu pod 60°C, ač jsme se snažili. Bohužel, je to dáno konstrukcí NTB a chladícího systému, který prostě výrobci, v honbě za gramy a centimetry, poddimenzují

Nechce se Vám instalovat neznámý prográmek? I zde máme jeden postřeh. Průvodním jevem silného znečištění NTB muže být často bezdůvodně hlučný ventilátor, pracující na vysokých otáčkách.....To už je ale finální stádium..... 

Dejte vědět jak jste dopadli. Jeden vzorně uchlazený PC můžete vidět na níže vloženém obrázku. Ten ukazuje, jak výstup ze Speccy vlastně vypadá.